Dzień 19 maja 2016 r. był dniem szczególnym dla pierwszoklasistów. Po wielu miesiącach wytężonej pracy uczniowie  poznali wreszcie wszystkie literki alfabetu i opanowali sztukę czytania. Nadszedł więc czas, aby ośmioro dzieci z klasy I zostało przyjętych do grona czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości uczestniczyły: Dyrektor szkoły pani Marta Kogut, wychowawczyni kl. I pani Teresa Wais oraz nauczyciel języka angielskiego pani Kamila Krukar.

 

Zanim nastąpił moment pasowania, odświętnie ubrani uczniowie aktywnie brali udział w różnych zadaniach przygotowanych przez panią bibliotekarkę: rozwiązywali zagadki, układali rozsypanki literowe oraz odpowiadali na pytania związane z biblioteką, księgarnią i książką. Okazało się, iż pierwszaki są świetnie przygotowane do roli czytelnika. Dzieci doskonale znały zasady  korzystania z biblioteki szkolnej, wiedziały także, jak należy postępować z książkami, aby mogły one jak najdłużej służyć innym czytelnikom.

Po ocenie kompetencji czytelniczych uczniów, pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią Dyrektor na czytelników oraz złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecali regularnie korzystać z biblioteki i szanować książki. Następnie wszyscy uczniowie wyrecytowali wierszyki i wspólnie zaśpiewali wesołe piosenki przygotowane na tą okoliczność. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie pasowania pierwszaki otrzymały książeczki, pamiątkowe dyplomy oraz przepiękne zakładki do książek. Następnie, już jako pełnoprawni czytelnicy,  uczniowie  udali się do biblioteki szkolnej, aby po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książki.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561917