Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Nadszedł czas powrotu do szkoły, bo to, co miłe i radosne szybko się kończy. 01 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w ZSP w Króliku Polskim.

To dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. To powrót do szkolnej rzeczywistości. W tym dniu młodzież zebrała się przed budynkiem szkoły i ze sztandarem wyruszyła ma Mszę Świętą, którą odprawił proboszcz naszej parafii. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

Pani dyrektor Marta Kogut powitała wszystkich zgromadzonych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystkim uczniom życzyła owocnej pracy. Po części oficjalnej, młodzież szkolna przygotowała akcent patriotyczny, aby przypomnieć uczniom tragiczne wydarzenia związane z przypadającą na dzień 01 września rocznicą wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych za naszą wolność została uczczona „minutą ciszy”, a delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych w czasie wojny. Kolejna część inauguracji poświęcona była pierwszoklasistom, gdyż odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem” i otrzymali czapki - granatowe birety, a następnie przy sztandarze szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Otrzymali również legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i prezenty od Rady Rodziców. Był to niezwykły moment. Pierwszoklasiści byli tym faktem bardzo przejęci. Później była chwila na zdjęcia, by upamiętnić to niezwykłe wydarzenie. Pierwszaki oraz uczniowie klas starszych przygotowali program artystyczny witając wszystkie dzieci, które powróciły do szkoły po wakacyjnym wypoczynku.

Na zakończenie Pani Dyrektor i zaproszeni goście: przedstawiciel Nadleśnictwa Rymanów, sołtys wsi Bałucianka, przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie oraz zastępca burmistrza Gminy Rymanów życzyli wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce i uśmiechu na co dzień.

Po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2014/15, uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 

oprac. mgr Małgorzta Urban

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
860059