Darmowy Kurs CSS

***Procedura organizacji konsultacji prowadzonych przez n-li na terenie Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Darmowy Kurs CSS

***LO Rymanów - daj się zainspirować! wiedza + umiejętności + kreatywność = rozwój. Więcej informacji kliknij tutaj lub tutaj ***

Darmowy Kurs CSS

***Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie. Więcej informacji kliknij tutaj ***

W ramach przygotowań do XVII Turnieju Wiedzy Ekologicznej uczniowie klasy VIII w składzie: Monika Smoleń, Klaudia Wiernasz, Piotr Ozimina i Szymon Jakubczyk uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady.

Nasza wyprawa miała początek w siedzibie Nadleśnictwa Baligród, gdzie młodzież wysłuchała prelekcji oraz obejrzała prezentację promującą Bieszczady jako regionu ciekawego pod względem różnorodności biologicznej. Zajęcia terenowe uczniowie rozpoczęli od poszukiwań diamentów górskich w składzie odłamków skalnych kamieniołomu. Następnie wyruszyli na szlak turystyczny Doliny Rabe, gdzie podziwiali gołoborza, las bukowo-jodłowy oraz rośliny, zarówno pospolite jak i te, które znajdują się pod ochroną. Na zakończenie młodzież odpoczywała przy ognisku, częstując się kiełbaskami.

Drugim etapem przygotowań do turnieju wiedzy ekologicznej były warsztaty, które odbyły się 30 września w sali Kina Sokół w Rymanowie. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie, poprowadzili specjaliści z ZKPK w Krośnie, Nadleśnictwa Rymanów, Urzędu Gminy w Rymanowie, Koła Łowieckiego i Wędkarskiego w Rymanowie.

Organizatorem działań ekologicznych jest GOK w Rymanowie.

Podsumowanie i rozstrzygnięcie zmagań konkursowych odbędzie się 17 października. Trzymajcie kciuki!

Zajęcia SKS

Odsłon artykułów:
741881