Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

W dniu 10 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już lekcja geografii z cyklu „Spotkanie z podróżnikiem”, którą przygotowała pani Ania - członkini grupy „ Trzask”.

Tym razem mogliśmy uczestniczyć w wirtualnej wyprawie na Czarny Ląd, a krajem, który poznaliśmy, była egzotyczna Kenia. Naszą podróż rozpoczęliśmy od stolicy – Nairobi, gdzie życie toczy się bardzo intensywnie. Potem udaliśmy się w region nadmorski, by podziwiać wspaniałe plaże wraz z wysokimi palmami oraz krystalicznie czystą wodą. Udając się na safari, zwiedzaliśmy parki narodowe, gdzie zachwyt wzbudzała nie tylko różnorodność tamtejszej flory, ale też dzikie okazy drapieżnych kotów oraz innych egzotycznych zwierząt żyjących na wolności. Wspólnie ustaliliśmy, które zwierzęta zaliczają się do słynnej Afrykańskiej Wielkiej Piątki. Odwiedzając wioskę Masajów, mieliśmy okazję do podglądnięcia życia mieszkańców, poznania ich kultury i tradycji. Dodatkową atrakcją tego spotkania były rekwizyty, które można było nie tylko dotknąć, ale również przymierzyć. Każdy z nas z niecierpliwością czeka już na kolejną wyprawę w nieznane.

Odsłon artykułów:
831703