Darmowy Kurs CSS

***Procedura organizacji konsultacji prowadzonych przez n-li na terenie Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Darmowy Kurs CSS

***LO Rymanów - daj się zainspirować! wiedza + umiejętności + kreatywność = rozwój. Więcej informacji kliknij tutaj lub tutaj ***

Darmowy Kurs CSS

***Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie. Więcej informacji kliknij tutaj ***

7 października w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców ,,Jesienne kodowanie”. Celem zajęć było wprowadzenie w naukę kodowania i programowania.

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Z powodzeniem uczyliśmy się tej sztuki, układając na macie kartoniki z obrazkami wg. kodu. Zabawy wykorzystujące kolorowe plastikowe kubeczki stanowiły dla przedszkolaków i rodziców nieograniczone źródło radości i kreatywności. Dzieci mogły się bawić kubeczkami samodzielnie albo w grupach. Mogły układać je na płaszczyźnie lub według wzoru (kodu) zaproponowanego przez nauczycielkę, albo realizować własne pomysły. Mogły z kubeczków tworzyć sekwencje rytmicznie powtarzających się kolorów (płaskie lub przestrzenne) albo wznosić konstrukcje np. przykład „budowli”. Dzieci programowały ruchy robota podłogowego „Bee-Bota” oraz poznały zasady pracy z „mBotem”. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci.

                                                                                                                 

Zajęcia SKS

Odsłon artykułów:
741875