W przedszkolu bal nad bale, wszyscy bawią się wspaniale !!!

12 lutego w naszym przedszkolu odbyła się długo wyczekiwana zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci w pięknych kolorowych strojach pojawiły się w sali gimnastycznej.

Wśród przybyłych przebierańców można było dostrzec zwierzątka i owady, takie jak biedronki, żabki czy kotki, a także wiele księżniczek i rycerzy jako przedstawicieli dworu królewskiego. Były też wróżki, baletnice oraz mundurowi. Zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji strojów karnawałowych. Następnie wszystkie dzieci stojąc w okręgu tańczyły w rytm różnych, dobrze znanych im melodii. Pląsy i swobodne tańce przeplatały się z tradycyjnymi zabawami tanecznymi, takimi jak chusteczka haftowana czy kaczuszki. W przerwie karnawałowego szaleństwa przedszkolaki udały się na obiad. Po posileniu się i krótkim odpoczynku powróciły do wspólnej zabawy, gdzie brały udział w różnych konkurencjach z pufami i balonami. Przerywnikiem w tańcu była sesja zdjęciowa. Dobrej zabawie nie było końca. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci miło spędziły dzisiejszy dzień w przedszkolu, a karnawałowe szaleństwo na parkiecie będą jeszcze długo wspominać.