W piątek dzieci w przedszkolu odwiedził specjalny gość - Pani Wiosna przybrana w piękne kolory. Na początku dzieci wysłuchały listu od Pani Wiosny, w którym zwracała się z prośbą o pomoc w odnalezieniu zgubionych kwiatków. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Wiosna zamieniła dzieci w piękne kwiatki oraz ptaszki i owady, które budzą się wiosną do życia. Następnie zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło zabaw ruchowych, a także wspólnych, cudownych tańców.
Na końcu dzieci podzielone na grupy wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy portret Pani Wiosny. Jury - Panie Dyrektor - miały trudności z wyborem najpiękniejszej pracy, w związku z czym zwycięzcami ogłosiły wszystkich wykonawców.
Po ukończonej pracy wszyscy wspólnie wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Już w najbliższej okolicy przedszkola dzieci znalazły piękne krokusy, a idąc dalej podziwiały kolejne wiosenne kwiatki.
16 marca w przedszkolu odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które w najbliższym czasie będą uczęszczały do naszej grupy. Na początek dzieci poznały panie, a następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i muzycznych. Wiele radości i uśmiechu sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną. Było kolorowo, radośnie i bardzo energicznie! Później nadszedł czas na zabawy z piaskiem kinetycznym. Dzieci formowały różne kształty -zwierzątka, serduszka. W dalszej części maluszki wykonały wiosenne słoneczka z tęczą. Po wykonaniu pracy dzieci zapoznały się z wyposażeniem sali i świetnie bawiły się wybranymi zabawkami.
W minionym tygodniu nasze przedszkolaki uczyły się, jak można poznawać świat. Dowiedziały się, jakie zmysły nam w tym pomagają. Stworzyły sensoryczne butelki, które świetnie sprawdziły się jako instrumenty muzyczne - marakasy. Dzieci miały także okazję zamienić się w małych naukowców. Omówiliśmy, czym zajmują się odkrywcy oraz jakie są zasady bezpiecznego zachowania podczas doświadczeń. Następnie przeprowadziliśmy eksperyment „wybuch wulkanu” oraz założyliśmy hodowlę kryształków, którą będziemy obserwować przez najbliższe dni.











