22 kwietnia – to dzień, kiedy swoje święto obchodzi nasza planeta - Ziemia. Dlaczego ta data zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu? A no dlatego, że Ziemia jest domem dla wszystkich żyjących na niej stworzeń: ludzi, roślin i zwierząt.

Powinniśmy zatem każdego dnia dbać o to, by każdej żywej istocie żyło się tu dobrze i przyjemnie. Tego dnia w sposób szczególny zwracamy uwagę na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska, dlatego też nasze przedszkolaki wraz z paniami podjęły się ich zgłębienia, uczestnicząc w szeregu ciekawych i pouczających zadań. Dzieci z oddziału zerowego dowiedziały się , czym jest i na czym polega segregacja śmieci. Sprzątały teren wokół szkoły, brały udział w zabawach ruchowych w klasie, upodabniając się do roślin i imitując ich wzrastanie. „Maluchy” oglądały prezentację, przedstawiającą właściwą postawę „przyjaciela przyrody”, tworzyły kodeks ekologa, a także słuchały opowiadania o prawidłowym zachowaniu się w lesie. Te wszystkie działania miały na celu zaszczepić w dzieciach poszanowanie do otaczającego świata, kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą oraz wrażliwości na jej piękno.