Dnia 19 maja w naszym przedszkolu gościliśmy specjalnego gościa. Była nim Pani Beata Litwin – terapeuta zajęciowy z pobliskiego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Rymanowie, a zarazem autorka książki z wierszami terapeutycznymi, które są cenną pomocą w procesie wychowania każdego młodego człowieka.

Po odśpiewaniu nowo poznanej piosenki powitalnej przez dzieci rozpoczęły się zajęcia teatralne, które zapoczątkował krótki filmik dotyczący podstawowych wiadomości o teatrze. Dzieci z uwagą go obejrzały, a następnie odgadywały zagadki związane właśnie z tym rodzajem sztuki. Następnie przedszkolaki wysłuchały jednej z bajek terapeutycznych, której motywem przewodnim było kłamstwo. Rymowana historyjka o żabce poparta kolorowymi ilustracjami bardzo spodobała się dzieciom, które trafnie wysnuły naukę z niej płynąca. Poznały też znaczenie powiedzeń związanych z kłamstwem. Dzieci miały również okazję wcielić się w różne role, a tym samym mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały kolejny filmik, tym razem przedstawiający różne postawy i zachowania dzieci w momencie, gdy dopuszczają się kłamstwa. Pani Beata rozdała też najmłodszym rysunek żabki do pokolorowania oraz podarowała książkę ze swoimi wierszami. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze, która udzieliła się wszystkim jego uczestnikom.