"Bądź dzieckiem jak najdłużej,

jak dziecko baw się, śmiej,

i kochaj tak, jak dziecko

i serce dziecka zawsze miej!"

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również nasi Podopieczni z radością świętowali swój dzień − Dzień Dziecka. W tym dniu odwiedziliśmy zaprzyjaźnione przedszkole w NSP Desznie.

Tam mogliśmy wziąć udział w przygotowanych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas tych zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz wykazały się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Również nie zabrakło zabawy: budowle z dużych klocków magnetycznych, ścieżka gorących kamieni, maglownica, tworzenie obrazów z farb, rysowanie w mące. Największymi atrakcjami okazały się zabawy na ,,magicznym dywanie” oraz w basenie z kuleczkami. Dziękujemy paniom z przedszkola z NSP w Desznie za zaproszenie oraz Radzie Rodziców za przygotowanie słodkich upominków dla dzieci.