Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, w dniu urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disneya. Jest to święto wszystkich bajkowych bohaterów oraz dobry moment, aby przypomnieć sobie bajki, które już znamy i poznać nowe.

Dzieci z naszego przedszkola i „zerówki” wzięły udział w balu bajkowych postaci. Odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością bajek, poprzez odgadywanie zagadek oraz układanie puzzli w grupach. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz prezentacji dziecięcych bajkowych przebrań: pszczółka Maja, czarownica, Spiderman, Batman, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, księżniczki oraz wiele innych fantastycznych postaci.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to świetna zabawa, ale też okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.