9 czerwca 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla pierwszaków nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Uroczystość poprzedziła wizyta w bibliotece. Pani bibliotekarka poinformowała dzieci jak szanować książki, zapoznała ich z regulaminem wypożyczania i powiedziała jak korzystać ze zbiorów biblioteki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki i jak chciałyby być traktowane.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pana Dyrektora złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały ufundowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, a także list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dziećmi.

 

Gratulujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej!