„Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak to powie”.

20 września jest ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków. W tym roku nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto na sportowo. Imprezę rozpoczęto od wspólnego tańca i przywitania „Maluchów” i klasę  „0” przez panią Dyrektor Edytę Rysz.

W tym szczególnym dniu dzieci ubrały niebieskie czapeczki, które pięknie komponowały się do zdjęcia. Zabawa z chustą animacyjną, tańce ruchowe oraz zawody sportowe sprawiły dzieciom najwięcej frajdy. Nie zabrakło wspólnych tańców do piosenki: „A ram zam, zam”, ulubione przez dzieci „Kaczuszki” oraz „Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci zaprezentowały swoją zwinność i spryt poprzez przechodzenie po ławeczce z workiem na głowie, obejście dookoła pachołków oraz przejście przez tunel. Na koniec brały udział w zawodach sportowych. Drużyna „Maluszków” rywalizowała z grupą „0”. Dzieci zmierzyły się z noszeniem jajek na łyżce, przechodząc slalomem między pachołkami.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały medale i słodkie lody. Ćwiczenia ruchowe, zabawa i tańce to tylko niektóre z atrakcji, jakich doświadczyli nasi najmłodsi. Udział w imprezie dostarczył im kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, przeżywania wesołej i beztroskiej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.