16 listopada młodsze dzieci z naszej szkoły miały okazję obejrzeć spektakl teatralny „Baśnie Pana Andersena”, wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacyjny. Spektakl ten był adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści H. CH. Andersena: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz „Dzielny ołowiany żołnierz”.

Przedstawienie oglądane na żywo było dla nas prawdziwą kulturalną ucztą. Piękne dekoracje, wspaniałe stroje, muzyka, kolorowe światła – wszystko to sprawiło, iż byliśmy w świecie fantazji, do którego zaprosił nas sam Pan Andersen. Pisarz miał pewien problem – sądził, iż dzieci nie znają jego twórczości. Na szczęście Brzydkie Kaczątko, Gerda i Kaj oraz dzieci udowodniły Panu Andersenowi, że doskonale znamy wszystkie jego baśnie. Spektakl i świetna gra aktorska, a także barwne pokazy artystyczne w trakcie całego przedstawienia okazały się ekscytującym i pełnym magii przeżyciem.