9 czerwca uczniowie klas: I, II i III udali się na wycieczkę do Krempnej.

Zanim dotarliśmy do głównego celu naszej wyprawy, dzięki uprzejmości lokalnego pasjonata z Lubatowej, dzieci miały okazję zapoznać się z pracą zegarmistrza oraz obejrzeć pokaźną kolekcję zegarów i odbiorników radiowych. Następnie wyruszyliśmy do Krempnej. Tam, w samym sercu Beskidu Niskiego, znajduje się Muzeum Magurskiego Parku Narodowego. W sali wystawowej muzeum uczniowie obejrzeli multimedialny spektakl obrazujący historię kształtowania się obecnego stanu przyrody oraz zbiory materiałów o charakterze przyrodniczym. W trakcie spektaklu obejrzeli ekspozycję przyrodniczą ,,Cztery pory roku w Beskidzie Niskim'', która wzbudziła ich zachwyt. Ponadto poznali rok z życia łąki i ich mieszkańców, wysłuchali odgłosów zwierząt: wycia wilków, ryku jelenia czy krzyku myszołowa. Zwiedzili również korytarze pełne ciekawych eksponatów, poznali  bogate życie organizmów, zbyt małych, by dostrzec je gołym okiem. Następnie wzięli udział w warsztatach na ścieżce ekologicznej. W naturalnych warunkach uczyli się rozpoznawać różne gatunki drzew oraz ich owoców, obserwowali i porównywali także tropy dzikich zwierząt, spędzili też kilka chwil w zaimprowizowanym bocianim gnieździe. Mogli też przejść się boso „ścieżką fakira”, na którą składały się urozmaicone nawierzchnie z naturalnych materiałów występujących w parku: otoczaków, grysu żwirowego, szyszek i igieł. Na zakończenie warsztatów dzieci tworzyły z naturalnych materiałów przyrodniczych bukiety, które zabrały ze sobą do domów. Warsztaty były dla naszych uczniów wspaniałą lekcją przyrody. Po warsztatach udaliśmy się na cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. W zbiorowych i indywidualnych mogiłach spoczywa tam 53 żołnierzy armii austrowęgierskiej, 33 rosyjskiej i 34 żołnierzy nieznanych. Jednak punktem centralnym jest pomnik. Pomnik opiera się na 6 kamiennych filarach na planie okręgu, które podtrzymują wieniec z liści dębu. Na filarach widnieją inskrypcje i płaskorzeźby (twarze wojowników rzymskich). Po bokach umieszczono cokoły z krzyżami. Całość otoczona jest murem. Oczywiście jak podczas każdej wycieczki nie obeszło się bez zakupu pamiątek - magnesików, kubeczków, breloczków .

Wycieczka do Krempnej dała dzieciom wiele radości i poszerzyła ich wiedzę o świecie przyrody w regionie, w którym mieszkają.