Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

Mark Twain

19 listopada 2021 r. uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Renaty Troski, opiekunki szkolnego koła turystycznego „Tam i z Powrotem”, uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Wielkie Wyprawy" zorganizowanym w Restauracji Jaś Wędrowniczek w Rymanowie.

Spotkanie składało się z dwóch części. Najpierw dzieci mogły posłuchać prelekcji małych podróżników – 10-letnich bliźniąt Poli i Michała, którzy przemierzają różne kontynenty wraz z rodzicami. Ich dzisiejsza prelekcja dotyczyła tematu wód na świecie. Nasi czwartoklasiści mogli poszerzyć swoją wiedzę o świecie, pooglądać filmy podróżników Poli i Michała oraz posłuchać o ich podróżach do Azji, Afryki, Europy, a także Ameryki Środkowej oraz na Bliski Wschód. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

W drugiej części dzisiejszego Dnia Otwartego dla szkół odbyło się spotkanie ze Śnieżnymi Psami. Nasi uczniowie chętnie zaprzyjaźnili się z niektórymi czworonogami. Poznali specyfikę ras w typie husky. Psów było 16 – dzieci poznały ich imiona. A na koniec zobaczyły pokaz jazdy psim zaprzęgiem.

Wyjazd przebiegł w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów. Życzymy im, by zainspirował ich do poznawania świata - tego odległego, ale też tego, który mają na wyciągnięcie ręki.