Każdy koniec to początek czegoś nowego.

Życie człowieka składa się z przywitań i pożegnań. Ósmoklasiści usłyszeli już ostatni dzwonek w naszej szkole i uświadomili sobie, że kolejny etap ich życia właśnie się zakończył. W środę 22 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów przez młodszych kolegów i koleżanki. Był to wyjątkowy dzień, pełen wspomnień i wzruszeń.

Program artystyczny rozpoczął się od występu uczniów klasy I, którzy recytowali dla starszych kolegów wiersze, zaśpiewali piosenkę i przygotowali piękne laurki. Następnie ósmoklasistów pożegnali uczniowie klasy siódmej. Przyznali oni absolwentom oraz ich wychowawczyni tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, zarówno te znane szerszej publiczności jak i te, na które nikt wcześniej nie zwrócił większej uwagi. Na końcu głos zabrali uczniowie klasy ósmej, którzy podzielili się swoimi najpiękniejszymi wspomnieniami z ostatnich ośmiu lat. Nie zabrakło także wzruszających przeprosin i podziękowań.

Ostatnim etapem pożegnania ze szkołą, przyjaciółmi i nauczycielami był bal, który odbył się w godzinach popołudniowych. Uczniowie klas siódmej i ósmej wspaniale bawili się podczas wspólnej dyskoteki.

Drodzy ósmoklasiści, nadeszła pora, by opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi. Życzymy Wam wielu sukcesów w dalszej edukacji. Będziemy o Was pamiętać. Powodzenia!