Smak wakacji, zapach lata, wiatr od morza, słońce w Tatrach,
kolorowy zawrót głowy, najpiękniejszy czas…

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Z uśmiechem i nadzieją na wspaniałe wakacje uroczyście zakończyliśmy go w piątek 24 czerwca 2022 r.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście udali się do szkoły. Na wstępie w asyście pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn państwowy. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było ślubowanie tegorocznych absolwentów. Po nim nastąpiła zmiana składu pocztu sztandarowego. Następnie głos zabrał pan dyrektor Dariusz Królicki, który podsumował kończący się rok szkolny i podziękował uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom oraz organowi prowadzącemu za rzetelną pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Wiele miłych słów w kierunku uczniów i nauczycieli popłynęło także z ust naszych gości – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie pana Andrzeja Pitrusa oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Anny Kuśnierczak.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej uczniom klasy ósmej oraz świadectw z wyróżnieniem. Wręczono także liczne nagrody książkowe uczniom, którzy w tym roku zasłużyli na szczególne uznanie ze względu na wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz bardzo wysoką frekwencję. Pan dyrektor docenił także trud i zaangażowanie rodziców, wręczając listy gratulacyjne rodzicom uczniów kończących z wyróżnieniem pierwszy i drugi etap edukacyjny.

Po części oficjalnej nadeszła pora na część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Na początku głos zabrali tegoroczni absolwenci, którzy podziękowali wszystkim nauczycielom i wychowawczyni za wsparcie, cierpliwość i życzliwość, które otrzymywali przez dziewięć lat nauki w naszej szkole. Następnie na scenie pojawiły się najmłodsze dzieci z oddziału zerowego, radośnie śpiewając piosenkę o wakacjach. Później swój talent muzyczny zaprezentowały dzieci z klas II-III, grając na fletach. Na scenie pojawili się także starsi uczniowie. Siódmoklasiści przedstawili zabawny skecz „Po co komu szkoła?”.

Z wielką radością i satysfakcją kończymy kolejny rok szkolny. Wszystkim naszym uczniom życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.