20 maja 2015r. ruszyliśmy pełni humoru na wycieczkę do Krakowa. Opiekunami 30-osobowej grupy uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do II gimnazjum, byli Kamila Krukar, Halina Wilk, Tomasz Dyląg.

 

   Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu, reprezentacyjnych komnat królewskich, skarbca koronnego i zbrojowni. Mogliśmy podziwiać piękne arrasy, wyposażenie sal wielowiekowymi meblami, szczególną uwagę dzieci zwróciły na Szczerbiec - miecz koronacyjny królów Polski. Chłopców zainteresowały zbroje, kolekcje mieczy i strzelb.  Kolejnym punktem był dziedziniec zamku, katedra na Wawelu i Dzwon Zygmunta.  Ruszyliśmy  do Rynku Głównego do Bazyliki Mariackiej, gdzie podziwialiśmy ołtarz wykonany przez Wita Stwosza. Zaopatrzyliśmy się w pamiątki krakowskie i mogliśmy ruszyć w dalszą drogę na nocleg do hotelu.

   Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Zeszliśmy na głębokość 30 metrów i przepłynęliśmy łodziami najdłuższy w Polsce szlak podziemny wynoszący 600 m. Atrakcją były kołyszące się łodzie, krystalicznie czysta woda w której podobno można dostrzec czarnego pstrąga  a temperatura pod ziemią wynosiła tylko 10 stopni. Następnie udaliśmy się do Zabytkowej Kopalni Srebra, gdzie zjechaliśmy windą na głębokość 40m i rozpoczęliśmy wędrówkę labiryntem podziemnych chodników. Niesamowite wrażenie robiły efekty dźwiękowe sprawiające wrażenie, że jesteśmy w czynnej kopalni.

   Była czas na relaks. Tarnogórski Aquapark z wieloma atrakcjami m. in. rwącą rzeczką, sztuczną falą, jacuzzi, dużymi basenami oraz  z trzema zjeżdżalniami sprawiły wielką frajdę dzieciom. Największym hitem była czarna zjeżdżalnia.

   Wróciliśmy szczęśliwie do domu pełni niezapomnianych wrażeń i przeżyć.