Dnia 15 maja 2015 roku, przy pięknej pogodzie odbyła się lokalna uroczystość poświęcenia odrestaurowanej kapliczki, zwanej Necową, która znajduje się przy dawnym trakcie węgierskim na południe od Królika Polskiego, po lewej stronie  drogi do Daliowej, tuż przy serpentynach.

 

                Renowacji kapliczki podjął się pan architekt Stefan Stempin z Rymanowa Zdroju wraz z Małżonką. Z własnych funduszy wykonali gruntowną naprawę mocno zniszczonego obiektu. Dziś kapliczka wygląda jak nowa. Wewnątrz kapliczki została postawiona metrowej wielkości figura św. Michała Archanioła i zawieszono dwie ikony: Chrystusa Pantokratora i św. Mikołaja Biskupa.

                W uroczystum poświęceniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSP Królik Polski oraz licznie zebrani mieszkańcy Królika Polskiego, Szklar i Bałucianki, a także zaproszeni Goście z Burmistrzem Gminy Rymanów Wojciechem Farbańcem na czele.

                Wewnątrz kapliczki w przygotowanej wnęce została umieszczona „kapsuła czasu”, w której uczniowie zamieścili listy do przyszłych mieszkańców Królika Polskiego. Kapsuła ma zostać otwarta za 50 lat. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.