Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić.

Menander

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego prawie 250 lat temu. To święto wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi, którym zawdzięczamy sprawne funkcjonowanie szkoły.

W naszej szkole akademia z tej okazji odbyła się 13 października. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Dariusz Królicki, który skierował w stronę wszystkich pracowników serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę oraz wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Życzył wielu sukcesów w pracy zawodowej, radości z jej wykonywania oraz niezawodnego zdrowia i niegasnącego optymizmu. Następnie na scenę odważnie wkroczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy III, które tańcem i wesołymi piosenkami uczciły ten wyjątkowy dzień.  Po nich wystąpili starsi uczniowie, prezentując zabawne scenki z życia szkoły. Z przymrużeniem oka przedstawili, jak wygląda codzienna niełatwa praca nauczycieli i pracowników obsługi. Pamiętali także o podziękowaniu pedagogom za wszystkie starania, troskę, uśmiech i okazane serce. Wyrazem wdzięczności był własnoręcznie wykonany przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego drobny upominek. Uroczystość zakończyła się piosenką, w której uczniowie przeprosili nauczycieli za wybryki i zapewnili o swojej sympatii.

Był to bardzo miły dzień dla całej społeczności szkolnej. Galowe stroje i przygotowana dekoracja sprawiły, że panowała świąteczna atmosfera. Liczne życzenia, podziękowania, szczere uśmiechy to dowody na to, że trudna praca pedagogów jest doceniana.