Świętowanie Dnia Królika w Króliku Polskim brzmi zabawnie? Ta gra słów stała się dla członków Samorządu Uczniowskiego inspiracją do przygotowania obchodów tego święta w naszej szkole. Dnia 26 września 2022 roku na szkolnych korytarzach zaroiło się od króliczych uszu. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałe przebrania. Dominowały króliki szare, ale w tłumie można było dostrzec także inne futrzaki, np. czarne i brązowe. W końcu ras królików jest około stu!

Samorząd Uczniowski zaplanował na ten dzień ciekawe konkurencje, by umilić czas podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych. Nie mogło zabraknąć zabawy z jedzeniem marchewki na czas. Uczniowie próbowali także swoich sił w skoku obunóż, naśladując królicze susy. Ostatnią konkurencją był quiz wiedzy o królikach. Klasy rywalizowały ze sobą o zaszczytny tytuł „Królów królików z Królika”. Oj, było wesoło!

Nie zapomnieliśmy jednak o tym, że głównym celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na ciężki los królików hodowlanych. Niestety te niewinne zwierzęta są często krzywdzone. Przeprowadza się też na nich eksperymenty medyczne i testuje leki lub kosmetyki. Futrzaki często trzymane są w ciasnych klatkach (nawet w sklepach zoologicznych) i karmione słabej jakości pokarmem.

My nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie zwierząt! Dzień Królika uświadomił nam, że te uszate stworzenia są praktycznie bezbronne wobec każdego drapieżnika – także wobec człowieka. Króliki wnoszą wiele radości do naszego życia i zasługują na traktowanie godne zwierzęcych przyjaciół.