22 lutego 2024r. odbył się wyjazd na lodowisko GOSIR w Rymanowie Zdroju, w którym uczestniczyły dzieci kl.”0” oraz uczniowie klasy 6.
Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grup oraz dobra zabawa.
Dzieci bardzo chętnie poddały się łyżwiarskim szaleństwom. Nie obyło się bez drobnych upadków, ale entuzjazm i radość dzieci podczas jazdy łagodził drobne potknięcia. Wszyscy bawili się doskonale, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Zabawa była znakomita i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

   

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

We wtorek 23.01.2024r. w naszej szkole i przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Dzieci przedszkolne w oczekiwaniu na Święta kolorowały dekoracje, które później zabrały do domu by móc udekorować nimi choinkę.

Składamy podziękowania Panu Tomaszowi Kiszka, który podarował dzieciom z naszego przedszkola zawieszki z wygrawerowanymi konturami do kolorowania.

Ojej cóż za zapach
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.

Świąteczne pierniki
serduszka, dzwoneczki,
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki. 

 

Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków.