W poniedziałek dzieci z przedszkola oraz zerówki świętowały Dzień Postaci z Bajek. 

Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów.  W świat bajek dzieci wprowadziła piosenka  "Witajcie w naszej bajce" następnie uczestnicy zabawy dokonali prezentacji wybranych stroi. Przedszkolaki  uczestniczyły w tańcach , brały udział w przygotowanych konkurencjach m.in. rozpoznawanie rekwizytów i określanie z jakiej bajki pochodzą, rozwiązywanie zagadek, oddzielanie grochu od kaszy, układanie puzzli. Wiele radości sprawiło dzieciom obejrzenie teatrzyku kukiełkowego pt. " Czerwony Kapturek". Ostatnią atrakcja tego dnia było wspólne kolorowanie postaci z różnych bajek. 

Po dniu pełnym wrażeń i emocji dzieci z zerówki udały się do biblioteki szkolnej, gdzie mogły wypożyczyć książki do wspólnego czytania z rodzicami w domu.