Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

We wtorek 23.01.2024r. w naszej szkole i przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali balowej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Dzieci bawiły się znakomicie. Były „Tańce – łamańce”, „Pociąg”, „Kaczuchy”, ,,Chocolate ”, „Makarena” i inne . Jednym słowem zabawa na 102!. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w konkursach. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Kiedy czas zabawy dobiegł końca na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

 Wieczorem odbyła się zabawa karnawałowa dla starszych uczniów z klas 4-7 SP. Wszyscy bawili się znakomicie!