„Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!

Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!”

 

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci w przedszkolu świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Tego dnia dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny, a także prezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalno – taneczne.

Dzieci miały również za zadanie przygotować portret Pani Wiosny. Kolorowe prace stały się głównym elementem wystroju, zdobiąc hol przedszkolny z okazji obchodów Dnia Wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę.