Od 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności
i Mieszkań 2021. Jego podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba nie będzie mogła wypełnić
w żaden sposób formularza elektronicznego) prosimy skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym – Urząd Gminy w Rymanowie, ul. Mitkowskiego 14a, 38 – 480 Rymanów,
tel. 13 4355006.

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich osób mieszkających w Polsce.

Ponadto uprzejmie informuję, że wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Ludności
i Mieszkań 1 kwietnia 2021 r. startuje Loteria promocyjna Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej:
https://loteria.spis.gov.pl. Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl oraz zarejestrują się na stronie loterii. W ramach Loterii odbędzie się
7 losowań. Losowania będą transmitowane na żywo poprzez stronę internetową Loterii oraz w mediach społecznościowych GUS, na kontach w serwisach YouTube oraz Facebook. Nagrodami w Loterii są karty podarunkowe o wartości 500 zł i 1000 zł każda oraz 16 samochodów miejskich  - Toyota Yaris. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021 r. dlatego ważne jest zachowanie wiadomości z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu.

Więcej informacji na stronie www.spis.gov.pl lub www.rymanow.pl

Gminny Komisarz Spisowy - Wojciech Farbaniec